Проблеми наркотуризму в сучасному суспільстві

 

Сазонов Ігор,

студент факультету французької та німецької мов

Горлівського державного педагогічного інституту

іноземних мов

Проблеми наркотуризму в сучасному суспільстві

В даний час існує рух, що вимагає легалізації каннабіоідов.  Ці вимоги мотивовані тим, що препарати марихуани, на відміну від легалізованих алкоголю чи тютюну, набагато менш шкідливі для здоров'я і не викликають фізичної залежності.  Вчені з Брістоля (Велика Британія) опублікували в журналі The Lancet список 20 найбільш небезпечних наркотику, в якому Марихуана займає 11 позицію, тютюн 9 місце, а алкоголь 5. Противники легалізації відзначають, що каннабіс змінює свідомість і викликає залежність.  У той же час вживання алкоголю і тютюну зазвичай не зараховують до наркоманії, так як це не заборонено, хоча вони і є наркотиками.  Як аргумент за легалізацію наводиться і економічний фактор - заборона на продаж марихуани генерує надприбутки, отримувані злочинністю, розкладає і корумпує стежать за обігом органи, не дозволяє повною мірою розвивати сільськогосподарське і промислове використання цієї цінної сировини, а легалізація дозволила б цього уникнути і отримати  значний прибуток, спрямовану зараз в кишені злочинців.

Туризм – важливий соціально-економічний  сектор  в  Нідерландах.  Країну відвідує  приблизно 10  мільйонів іноземців  на рік,  перш  за все  з Німеччини, Великобританії, США та Бельгії. Нідерланди входять в  Шенгенську  зону.

Туристів  приваблює  столиця – Амстердам,  де є  не тільки  багаті культурні  та історичні  пам'ятки  (музей  Ван  Гога, Державний музей  Нідерландів, Будинок-музей  Рембрандта  і будинок  Анни Франк), а й  такі «культові» місця,  як  Де Валлен  (квартал червоних ліхтарів)  та кав'ярні,  де вільно  продається  канабіс  і інші легкі наркотики, що заборонено  в  інших  країнах  Європи.

Нідерландська  політика  з наркотиків  заснована  на  двох принципах. 1. Вживання  наркотиків  ставиться до проблем  охорони здоров'я  і не є  злочином. 2.  Строго  розрізняються  «легкі»  (похідні  конопель:  марихуана, гашиш) і «важкі»  наркотики.

Політика  по  наркотикам  регулюється  опіумним  законом, до складу  якого  входять  два переліки  препаратів.  Перший  містить засоби  пов'язані з  важким,  другий – до легких  наркотиків.  Будь-які  операції  (ввезення / вивезення, продаж, наявність) з препаратами  з  обох  списків  заборонені  законом. Тим не  менш, деякі  операції не  переслідуються, хоча і не є легальними.  За допомогою  контролю  за  продажем  легких  наркотиків  і суворого  переслідування  операцій  з важкими,  два ринки існують  окремо,  що  знижує  ймовірність  зустрічі  споживачів конопель  з більш  небезпечними  для  здоров'я  важкими наркотиками. Хоча  в  цілому  в  країні  діє  описана  вище  політика  терпимості (нідерл. gedoogbeleid) до легких наркотиків, місцева влада  має право  обмежувати  її  на  локальному  рівні,  що  часто відбувається  в  прикордонних  областях, з метою  обмеження вивозу  наркотиків  за  кордон і  наркотуризму.

Маас-Вуппер-експрес (RE13) (нім. Maas-Wupper-Express) – лінія пасажирського  регіонального  експреса  в  федеральній землі Північний  Рейн-Вестфалія  (Німеччина).  Поєднує  міста Рурської області з  Вупперталі, Дюссельдорф,  Менхенгладбаха  і нідерландським  містом  Венло.  Рух  експреса  здійснюється  по шляхах, призначеним  для  швидких  поїздів зі  швидкістю  160 км/год. Внаслідок  зміни напрямку  руху  в  Менхенгладбаху, стоянка експреса  на  менхенгладбахської  вокзалі становить  10  хв. Оскільки  RE13  пов'язує  Німеччину з  прикордонним нідерландським  містом  Венло  він  надає  можливість  для нелегального  ввезення  до Німеччини  легких  наркотиків, придбаних  в  кофе-шопах. 

З 1 січня 2012 року приїжджим з-за кордону вхід в заклади, в яких допускається споживання легких наркотиків, буде заборонений. Самі кафе-шопи, а їх в Нідерландах налічується близько 650, перетворюються на клуби. Членство в клубах буде доступне тільки для громадян Нідерландів або іноземців, що мають постійний вигляд на проживання в країні тюльпанів і каннабіса. Туристи на сьогодні складають значну частину відвідувачів кафе-шопів, так що їхні власники понесуть значні витрати.

Втім, заборона на наркотуризм буде введена не одночасно на усій території королівства. У трьох південних провінціях, які граничать з Німеччиною і Бельгією, заборонна міра буде введена в дію 1 травня 2012 року. Остаточно Голландія стане територією, вільною від наркотуристів, до 2013 року. Введення заборон для іноземців пов’язане не з турботою про їхню моральність, а з тим, що з деяких пір голландська марихуана стала більш сильнодіючою. Завдяки маніпуляціям в процесі вирощування конопель, зміст в наркотику активного елементу тетрагідроканнабінолу перевищує 15%.

Таким чином, те, що легковірні іноземці приймають по-старому за легкий наркотик, насправді вже є досить важким зіллям. Голландська влада, яка уважно стежить за цими трансформаціями, ввела особливу категорію для “кріпленої маріхуани”, яка тепер вважається важким наркотиком.

Нині єдиною умовою відвідування голландського кафе-шопу і споживання каннабіса в нім є повнолітній вік туриста.

Як часто трапляється, заборони не впливають на співвідношення пропозиції і попиту, просто попит тепер задовольняється іншими способами. Неминуче припинення наркотуризму в Голландію несподівано привело до збільшення нелегального експорту голландської маріхуани. Поки що голландська влада не знає, як боротися з цією новою реальністю, помічає іспанська газета El Pais.